Gemy BrawlStars Polska – Jak je zgarnąć?

Jak zgarnąć gemy?

Jak zdobyć gemy Brawl Stars? - Na co uważać?

Zanim przejdę do tego artykułu, chcę wyjaśnić, że uwielbiam Brawl Stars. Bawiłem się świetnie, grając z moimi subskrybentami podczas transmisji na żywo na Twitchu, a obecnie pracuję nad ogromnym artykułem z poradami i sztuczkami dla gry, który zawiera mnóstwo informacji, o których nikt jeszcze nie wspomniał nigdzie indziej na polskim internecie. Nie robię tego tekstu, by ganić Brawl Stars. Ta strona jest znana z bycia pozytywnym miejscem w sieci, nawet gdy wszyscy inni nie są tak pozytywni. Jeśli w to nie wierzysz, powinieneś obejrzeć, co miałem do powiedzenia na temat fiaska Blizzarda, które było tak pozytywne, że zasłużyło na setki nienawistnych komentarzy. Nie robię tego tesktu po to, by krytykować Brawl Stars jako grę, ale uważam, że Super Cell stosuje niewiarygodnie zwodnicze techniki, by ukryć przed ludźmi, co tak naprawdę kupują, gdy wydają pieniądze na grę. Dlatego ten teskt ma na celu pomóc Ci zrozumieć, co tak naprawdę kupujesz, abyś mógł podjąć lepszą decyzję. Kiedy po raz pierwszy zacząłeś grać w Brawl Stars, prawdopodobnie zobaczyłeś wiadomość, że gra jest darmowa, ale możesz w nią grać za darmo. 

Brawl Stars jest grą free-to-play i możesz wyłączyć zakupy w aplikacji, ale najbardziej mylącą częścią tej wiadomości jest to, co mają na myśli mówiąc o “przyspieszeniu postępów”. Brawl Stars to gra typu “grind to win / pay to win” i choć tablica liderów zawiera nawet więcej czynnika umiejętności niż gra taka jak Clash of Clans, nadal potrzebujesz wszystkich bohaterów, aby konkurować. A awansowanie tych bohaterów z mocy 1 do 10 zwiększy ich skuteczność ponad dwukrotnie. To jest właśnie postęp, o którym mówią, że można go przyspieszyć, i chociaż gracz free-to-play może zacząć robić postępy w osiąganiu tych celów, to nie mówią ci, że ustawili swój system w taki sposób, aby gracz free-to-play nigdy nie był w stanie zbliżyć się do osiągnięcia tego celu. W rzeczywistości system został tak skonstruowany, że większość graczy korzystających z trybu pay-to-play nigdy nie osiągnie tego celu w grze. Pozwólcie, że przedstawię wam liczby. Ulepszenie jednego bohatera w Brawl Stars kosztuje w sumie czternaście setek punktów mocy i trzy tysiące monet. Obecnie w grze znajduje się 22 bohaterów, więc w sumie daje to 31 000 punktów mocy i 68 000 monet. Nawet jeśli gracz free-to-play szlifuje codziennie i maksymalizuje swoje wysiłki, korzystając z niektórych wskazówek, które ujawniam w moim nadchodzącym tekscie, a także otrzymuje 800 darmowych punktów mocy oferowanych w nagrodach za trofea, to nadal zajmie mu to ponad rok, aby zdobyć wystarczającą liczbę punktów mocy i monet, aby maksymalnie wykorzystać swoich bohaterów. Możesz przyspieszyć ten postęp w przypadku jednego lub dwóch bohaterów, wydając monety na punkty mocy, ale ponieważ będziesz potrzebować tego złota później, takie działanie spowolni Twój ogólny postęp. Wydawanie pieniędzy w grze przyspieszy twoje postępy, ale nie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Nawet jeśli jesteś niezwykle skuteczny w używaniu prawdziwych pieniędzy, dzień szlifowania kosztuje od 0,75 do 1,50 dolara, więc jeśli chcesz konkurować z tymi ludźmi, będziesz potrzebował dużo pieniędzy. A po wydaniu tych pieniędzy Brawl Stars tak skonstruowało swój system trofeów, aby głównie nagradzać szlifowanie.

Poziom trofeów w Brawl Stars jest więc tak naprawdę tylko oznaczeniem tego, jak bardzo poświęcasz grze swój czas i pieniądze. SuperCell zawsze wypuszcza nowe aktualizacje z większą zawartością, gdy tylko sprzedaż spada, tak aby gracze nastawieni na wygraną mieli na co wydawać pieniądze i nie tracili zainteresowania. Aby utrzymać przewagę nad konkurencją, każda nowa aktualizacja będzie Cię kosztować znacznie więcej pieniędzy. Teraz możesz rywalizować w grach niestandardowych, czyli w formacie używanym w turniejach. Nadal musisz mieć odblokowanych mistrzów, aby móc z nich korzystać, co stawia gracza free-to-play w nieco gorszej sytuacji, ale nie jest to aż tak duże utrudnienie. Zalecam więc, abyś nie wybierał Brawl Stars jako gry dla graczy szukających rywalizacji. Istnieje kilka innych konkurencyjnych gier mobilnych, w które można grać całkowicie za darmo. Wiem, że wielu z Was będzie na mnie wściekłych za ten artykuł. Powiecie coś w stylu: “Hej! Nie mów ludziom, żeby nie wydawali pieniędzy! Ci programiści powinni dostać pieniądze za swoją ciężką pracę”. Chcę was szybko zapewnić, że się z wami zgadzam. NIE mówię ludziom, żeby nie wydawali pieniędzy na Brawl Stars. Mówię ludziom, żeby nie dali się zaślepić swojej konkurencyjności i wydali pieniądze tylko po to, żeby się przekonać, że nie są one tak drogie, jak im się wydawało. Nie sądzę też, abyś musiał czuć się źle, zwłaszcza z powodu SuperCell. SuperCell nie wydaje dużego procentu swojego budżetu na rozwój gier. Ich taktyka zawsze polegała na tworzeniu bardzo prostych gier, które działają płynnie, a następnie kładzeniu dużego nacisku na ich reklamę.

W rzeczywistości prawie połowa ich budżetu jest przeznaczona na reklamę gier. To dlatego właśnie teraz można zobaczyć tak wiele reklam Brawl Stars. SuperCell ma bardzo mały zespół pracowników, a ich przychody wynoszą obecnie 8 milionów dolarów rocznie na jednego pracownika. Jeśli więc naprawdę chcesz wesprzeć swoimi pieniędzmi twórców gier, co moim zdaniem jest dobrym posunięciem, istnieje wielu innych twórców, którzy otrzymują o wiele niższe wynagrodzenie za swoją pracę. Na koniec, jeśli informacje zawarte w tym artykule były dla ciebie zaskoczeniem i rozczarowały cię, wiedząc, ile pieniędzy będziesz musiał wydać, aby osiągnąć swoje cele, rozumiem, że masz prawo odzyskać wszystkie swoje pieniądze. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, wymieniłem trzy różne sposoby na odzyskanie pieniędzy, w moim wcześniejszym artykule. Z tego, co słyszałem, odzyskanie pieniędzy jest naprawdę proste. To by było na tyle. Mam nadzieję, że to pomogło. Do zobaczenia w następnym artykule!